Čím ďalej viac detí sa v dnešnej dobe stretáva s poruchami pozornosti. Tie bohužiaľ často vedú k tomu, že si žiaci nepamätajú látku, nemajú dobré výsledky v škole a tým strácajú ďalšiu chuť a motiváciu učiť sa. Dobrá správa je, že pozornosť i pamäť sa dajú trénovať, stačí len začať včas a vytrvať. Ako na to? Dbajte na pravidelný denný program Zjednodušíte tým […]

Čím ďalej viac detí sa v dnešnej dobe stretáva s poruchami pozornosti.

Tie bohužiaľ často vedú k tomu, že si žiaci nepamätajú látku, nemajú dobré výsledky v škole a tým strácajú ďalšiu chuť a motiváciu učiť sa. Dobrá správa je, že pozornosť i pamäť sa dajú trénovať, stačí len začať včas a vytrvať. Ako na to?

Dbajte na pravidelný denný program

Zjednodušíte tým dieťaťu orientáciu počas dňa a umožníte mu tak plne sa sústrediť na nové podnety zo školy a z celého dňa. A rovno si ich zapamätať. Je jasné, že každý deň nemôže byť rovnaký, ale doba spánku, raňajok a večere by sa výrazne líšiť nemala.

Trénujte riekanky, povedačky a pesničky

Najrôznejšie rýmovačky deti väčšinou bavia a hlavne im pomáhajú nenásilne trénovať pamäť. A nemusíte sa spoliehať len na ľudovú tvorbu. Spievajte si s deťmi úvodné piesne z ich obľúbených filmov a seriálov, ktoré ich budú ďaleko viac baviť. A pokiaľ vám nechýba kreativita, vymýšľajte básničky vlastné, napríklad inšpirované zážitkami vašej vlastnej rodiny!

Budujte vzťah ku knihám

Na tréning pozornosti sú najlepšie klasické knižky. Prečo? Pretože pri čítaní sa mozog chtiac-nechtiac musí sústrediť na jednu vec. Snažte sa teda vzbudiť záujem detí o knižky čo najskôr. Pokiaľ ich klasické knihy nebavia alebo ešte nevedia čítať, kúpte im interaktívne knižky z edície Kúzelné čítanie od Albi, ktoré vie sama rozhovoriť špeciálna elektronická ceruzka. Taká hračka deti spoľahlivo upúta.

Prečítajte si celý článok na skolskyportal.sk

Pridaj komentár